Fıratın Sesi Gazetesi
Son Dakika
Petrol İstasyonu karşısında Anız Yangını Siverek Belediyesi'nin Park Çalışması Şanlıurfa'da Mültecilerle ilgi Çalıştay Siverek'te Eğitime Kar Engeli KURSİYERLERDEN ÜCRETSİZ SAÇ KESİMİ METEOROLOJİ UYARDI KAR GELİYOR SİGARA KAÇAKÇILARINA BÜYÜK DARBE ZEHİR TACİRLERİNE ŞAFAK OPERASYONU YÜZME HAVUZU SEZONU KAPATTI SAHTE EHLİYETLE ESRAR SEVKİYATI
Petrol İstasyonu karşısında Anız Yangını
Petrol İstasyonu karşısında Anız Yangını
 
Siverek Belediyesi'nin Park Çalışması
Siverek Belediyesi'nin Park Çalışması
 
Şanlıurfa'da Mültecilerle ilgi Çalıştay
Şanlıurfa'da Mültecilerle ilgi Çalıştay
 
Siverek'te Eğitime Kar Engeli
Siverek'te Eğitime Kar Engeli
Ali Lale
 

YARALARIMIZI İYİLEŞTİRELİM, BİRİLERİNİN KAŞIMASINA FIRSAT VERMEYELİM.

Ali Lale

a_.lale@hotmail.com
18 Şubat 2013 Pazartesi 11:38
Yazdır

ABD Büyükelçisi Ricciardone, önceki gün "Çok uzun süredir hapiste olan milletvekilleriniz var. Askeri liderleriniz aynı şekilde, onlar da terörist gibi cezaevine gönderildi. Onlara bu ülkeyi koruma görevi verilmiş ama hapisteler. Profesörler, eski YÖK Başkanı demir parmaklıklar arkasında.

Tam anlaşılmayan, 16 yıl önceki çalışmalarla ilgili belirsiz suçlamalarla hapse kondular. Şiddet içermeyen gösteri yapan öğrenciler, tutuklandı. Hukuki bir sistemin sonuçları bu şekilde olursa kafalar karışır " Dün Türkiye'de meydana gelen anarşiye yeşil ışık yakan ve her on yılda darbelerin olmasına seyirci kalan Ülkenin geri kalması için toplumun rotasını senaryolarla saat gibi ayarlayanlar, bu günde Diplomatın bu sözleri insanları çok derin düşünce vadilerinde gezinti yaptırma zorunda bırakıyor. Diplomatın bu sözleri samimiyetin bir neticesinden söylemişse eyvallah deriz. Ancak bunların ağlayışları da timsahın gözyaşları gibidir. Dün Saddam'ı kullanan sonra da bir paçavra gibi atan bu diplomatın sahipleriydi. Bu gün İsrail tarafından sivil asker demeden vatanlarından bombalanan Filistinlerin figanlarına kulaklarını tıkayan, açlığa ve sürgüne mahkûm edilen Filistinler için bir gün yavaş bir sesle de olsa da ABD, İsrail'i tenkit etmedi Fransa; Mali'nin yer altı zengin kaynaklarına sahiplenmek için ''Mali?yi Terörde kurtarmak'' bahanesiyle Maliye saldırmış bulunmaktadır. Amerika ve diğer batı Ülkeleri hiçbiri bir şey söylemedi. Çünkü bunlar üçüncü Dünya Ülkelerini aralarında paylaşmışlardır. Bu nedenle birinin yaptığı zulme diğeri seyirci kalmaktadır. Çünkü zamanı gelince diğeri de aynı zulmü başka bir Ülkeye reva görecektir.

Buna benzer bu keferelerin yaptıklarını saymakla bitmez, anlatmak istediğimiz. Bu diplomat Türkiye'de cezaevine girenlerin derdine düşmüş değildir. Ama Türkiye'de kendisi ortamı karıştırmak ve kendilerin istediği şekilde Türkiye rotasını değiştirme isteğidir. Yanı bura da bunların istediği şekilde işlerin gitmediğinin bir göstergesidir. Yoksa Amerika diplomatı, cezaevine girenler için timsah gözyaşlarını bile dökmez, ama onun burada kovaladığı bir şeyler vardır. Ama bizde; uyanık olmalıyız çünkü bunlar leş kargaları gibi bizim açığımızı ve deşecek yaralarımızı arıyorlar. İşte Ülke olarak bunlara bu fırsatı vermemeliyiz.

Ülkemizde Adaleti ve demokrasiyi en iyi bir şekilde işlemeliyiz. Muhtaç olduğunuz tecrübe Kültürümüzde mevcuttur. Yeter ki iyiye güzele sürekli kendimizi yenileyelim. Bu tür fırsatları bekleyenlerde avucunu yalasınlar. Evreninde bir sahibinin olduğunu ve bu insanlara yapılacak muamelenin sahibinin Kurallarının tersine olduğu zaman doğal olarak Allah'ın, gazabına uğrama tehlikesiyle karşı karşıya kalınacağını da iyi bilinmelidir. Bu da ummadığın yerde sana sorun çıkar. Bu nedenle yaratanı sevelim yaratandan dolayı, İnsanlıktan mahrum olanların insanlık dersini bize vermesine fırsat vermeyelim.

 

Köşe Yazısı Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 
Yazarlar
Finans
İMKB 100
USD ALIŞ
404 Not Found

Not Found

The requested URL /veriservisi/doviz.php was not found on this server.

USD SATIŞ
EURO ALIŞ
EURO SATIŞ
POUND ALIŞ
POUND SATIŞ
ALTIN ALIŞ
ALTIN SATIŞ
Anket
Sitemizin Tasarımını Beğendiniz mi?
Evet
Hayır
Daha Güzel Olabilirdi
Süper Olmuş
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1985 Birmingham City ile Leeds United arasında Birmingham'da yapılan futbol maçı sırasında yangın çıktı: 40 kişi öldü, 150 kişi yaralandı.
Namaz Vakitleri
İmsak
05:16
Güneş
06:57
Öğlen
13:22
İkindi
16:49
Akşam
19:27
Yatsı
20:56
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur