Fıratın Sesi Gazetesi
Son Dakika
Petrol İstasyonu karşısında Anız Yangını Siverek Belediyesi'nin Park Çalışması Şanlıurfa'da Mültecilerle ilgi Çalıştay Siverek'te Eğitime Kar Engeli KURSİYERLERDEN ÜCRETSİZ SAÇ KESİMİ METEOROLOJİ UYARDI KAR GELİYOR SİGARA KAÇAKÇILARINA BÜYÜK DARBE ZEHİR TACİRLERİNE ŞAFAK OPERASYONU YÜZME HAVUZU SEZONU KAPATTI SAHTE EHLİYETLE ESRAR SEVKİYATI
Petrol İstasyonu karşısında Anız Yangını
Petrol İstasyonu karşısında Anız Yangını
 
Siverek Belediyesi'nin Park Çalışması
Siverek Belediyesi'nin Park Çalışması
 
Şanlıurfa'da Mültecilerle ilgi Çalıştay
Şanlıurfa'da Mültecilerle ilgi Çalıştay
 
Siverek'te Eğitime Kar Engeli
Siverek'te Eğitime Kar Engeli
Dr. Bildat KAHRAMAN
 

SAVAŞ…

Dr. Bildat KAHRAMAN

(Emekli Uzman Tabip)
11 Ekim 2012 Perşembe 10:47
Yazdır

“Yurt savunması dışında olan bir savaş; cinnettir, cinayettir.”

Türk milleti olarak son savasımızı vatanımızı savunmak amacıyla kurtuluş savası olarak yaptık ve emperyalist piyonlarını denize döktük. Bağımsız Türkiye Cumhuriyetini kurduk. Kurucu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk yukarıda ifade ettiğim veciz cümleyi ifade etmişti.

“Yurt savunması dışında olan bir savaş; cinnettir, cinayettir. Demiş ve “Yurtta sulh, cihanda sulh.” diyerek iç ve dış politikamızı ne güzel belirlemişti.

İkinci Dünya Savası dâhil olmak üzere son 90 yıldır savaşa girmedik, fakat soğuk savaş yıllarında tehditler ve tehlikeler nedeniyle komşu ülkelerle olan ihtilaflı sorunlar nedeniyle savunma harcamalarımızı en üst düzeyde tutarak layık olduğumuz kalkınmayı sağlayamadık. Halkımızı fakır bıraktık. Vaktaki; 2002 yılında Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Ak Parti iktidarı döneminde akıllı ekonomi politikalarımız ve akıllı dış politikalarımız sayesinde büyüme hızımız arttı, enflasyon rakamlarının tek hanelere inmesiyle ulus olarak daha rahat nefes almaya başladık.

T.C. başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ağzından duyduğumuz komşularımızda sıfır sorun evresi sayesinde; Batıda Yunanistan, kuzeyde Bulgaristan, Romanya, Rusya Federasyonu; doğuda Gürcistan, İran hatta Ermenistan ile iyi diplomattık ilişkiler ve ekonomik anlaşmalarla sanayi ürünlerimizi satmaya, enerji ihtiyaçlarımızı sorunsuz temin etmeye başlamıştık. Güneyde 900 km sınırımız olan Suriye ile yaptığımız barışçı ilişkilerimiz ise cumhuriyet tarihimizin en mükemmel dış politika başarısı olarak belleklerimize işlendi. Sınır boyunca devam eden mayın tarlaları temizleniyor, vizesiz karşılıklı ziyaretler gerçekleşiyor ve sınır ticareti ile binlerce Güneydoğulu yurttaşımızın ailelerini günlük ihtiyaçları sağlanıyor, Suriyeli kardeşlerimizle sorunsuz günler yaşıyor, barış adına seviniyor ve gururlanıyorduk.

Ne oldu da birden bire Suriye’de gelişen demokrasi taleplerine taraf olduk ve “Suriye bazım iç işimiz.” Diyecek kadar mübalağalı söylemler etmeye başladık…

Libya’ da ne oldu da Kaddafi’nin basında bulunduğu Libya yönetimine isyan eden aşiretler safında NATO içinde taraf olarak Angelo-Amerikan, Fransız, İtalyan emperyalistleriyle aynı tarafta yer alıp bağımsız Libya Devleti’nim yıkılmasında rol alabildik…

Libya’da isyan başlamadan haftalar önce Başbakanımız Sayın R.Tayyip Erdoğan bizzat Libya’ya giderek sonradan gelişen olaylar neticesinde şehit olan Muammer Kaddafi’nin elinden Filistin davasında İsrail emperyalizminin karşısında aldığı tavırlar nedeniyle ödül almıştı. Ne oldu da Libya’da tüm petrol kaynaklarını emperyalistlere peşkeş çekmeyen Libya’nın II. Ömer Muhtar’ına karsı tavır alabildik, onu öldüren katilleri seyredebildik.

1974’lü yıllarda Kıbrıs Barış Harekâtımıza ambargo koyan, uçaklarımızın yakıtsız kalmasına sebep olan Amerikan ambargosuna karsı, uçaklarımıza elleriyle uçak benzini taşıyan o Kaddafi’ye karsı hiç mi vefa borcu borcumuz yoktu. Hiç olmazsa Libya çöllerinde savunmasız kaldığı o günlerde onu o cehennemin ıkındın kurtaran bir operasyon yapamaz mıydık, onu T.C.’nin eliyle uluslararası mahkemelere itikâlını sağlayıp yargı önüne getiremez miydik? vs. vs.

Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) emperyalist planı.

Büyük Ortadoğu ve Kuzey Afrika projesiyle başta ABD olmak üzere onun uydusu koalisyon ortaklarının derdi, “demokratikleştirme” gerekçelerinin gerçeği yansıtmadığını biraz olsun sağduyulu düşünebilen her kesimden herkes anlayabilir. Emperyalist güçler için başta ABD için demokrattık çağdaş yönetimleri kurma geliştirme bahanelerinin geçersizliği mevcut pratiğe bakınca hemen anlaşılır.

Anlaşılan o ki; BOP; ABD’NIN Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da kendisine karsı duran, doğal zenginliklerini peşkeş çekmeyen antiemperyalist yönetimleri tasfiye ederek kendisine tabii yönetimlerle imparatorluğunun çıkarlarını devam ettirme planıdır.

Yoksa antidemokratik ve çağdışı aşiret mantığı ile yönetilen Arap yönetimleri ve Irak örneği ortada dururken gerçeği anlamak için düşünmeye bile gerek yok. Kaddafi antiemperyalist olduğu için tasfiye edildi. Esad yönetimi antiemperyalist olduğu için tasfiye edilmek istenmektedir.

SAVASA HAYIR!!! T.C. hükümetinin şu veya bu şekilde yapacağı bir müdahalede yer almaması gerekir. Birleşmiş Milletler bir silahlı müdahaleye (Rusya ve Çin’in muhalefetine rağmen veya onların da katılımıyla) karar verse dahi biz ancak insanı yardım balgamında komşuluk etiği balgamında hareket edebiliriz. Aksine Suriye’de bir rejimi veya iktidarı görevden uzaklaştırma bahanesiyle olsa dahi onarılmaz zararlara uğrarız. Suriye’ye yapılacak bir ABD ve emperyalist müdahalesinde fiilen rol almamız ekonomik-sosyal-siyasal ve psikolojik zararlar ve defektlere sebep olur. Anlaşılan o ki, bugün orta doğunun tam bağımsız tek ülkesi İran hedef alınmaktadır. Ne acı ki orta doğunun ikinci büyük devleti ve gücü olarak T.C. devleti olarak İran İslam Cumhuriyetiyle karsı karşıya getirilmek istenmektedir.

1-Surıye’ye müdahalede yer almamız ilk adım olarak planlanmaktadır. Suriye’ye saldırıda yer almamız bizi Suriye’nin müttefiki olan İran’ın hedefi yapacaktır. İran nükleer veya konvansiyonel füzelerinin Kürecik veya başka hedeflere kilitlenmesi gündeme gelebilecektir. İran ile olabilecek çatışmada Rusya ve Çin devreye girebilecektir. Nükleer bir Ortadoğu ve giderek bir dünya savası olasılığı artacaktır. Türkiye bu olası savasın tam ortasında yer alacaktır. Büyük emperyalist güçlerin Ortadoğu ve Akdeniz’deki egemenlik savasının ortasında bir Türkiye düşünmek bile tüyler ürperticidir.

2-Surıye-İran-Rusya Federasyonu-Çin eksenindeki dış ticaret hacmimizin 100 milyar dolar oranında olduğu düşünülürse olası ekonomik yıkımlarımızın ülkemize nasıl yansıyacağının yorumunu ekonomistler yapacaktır.

3-Dün Irak diktatörü Saddam’ı kullanan ABD, aynı taktiği ülkemiz üzerinden uygulamaya koymuş görünmektedir. Saddam Amerikan vaatleriyle İran’a saldırdığı zaman kadısının ve ülkesi Irak’ın zavallı sonunu hazırladığının farkında mıydı acaba…

4-Surıye’ye müdahalemizde başlayacak bu Ortadoğu savasında neticede kimse karlı çıkmayacaktır. Ama Türkiye’nin orta ve uzun vadede büyük zararlara uğrayacağını tahmin edebilmek için müneccim olmaya gerek yok herhalde…

SAVAŞI DURDURALIM:

Ülkemizin birlik ve beraberliğini sağlayıcı halkımızın demokrattık ve insani haklarını hayata geçirecek birlikteliğimizi bozmayacak önlemler alma mücadelemizi devam ettirelim.

5- Kurtuluş Savaşımızı yapan, cumhuriyetimizi kuran Gazı meclisimizde milli iradeyi temsil eden AKP-CHP-MHP, BDP ve Bağımsız Milletvekillerine sesleniyorum. Suriye’ye müdahaleye izin vermeyiniz.

6-Başkomutan Sayın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e sesleniyorum: Ordumuzun milli çıkarlarına aykırı bir maceraya atılmasına izin vermeyiniz.

Köşe Yazısı Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 
Yazarlar
Finans
İMKB 100
USD ALIŞ
404 Not Found

Not Found

The requested URL /veriservisi/doviz.php was not found on this server.

USD SATIŞ
EURO ALIŞ
EURO SATIŞ
POUND ALIŞ
POUND SATIŞ
ALTIN ALIŞ
ALTIN SATIŞ
Anket
Sitemizin Tasarımını Beğendiniz mi?
Evet
Hayır
Daha Güzel Olabilirdi
Süper Olmuş
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1985 Birmingham City ile Leeds United arasında Birmingham'da yapılan futbol maçı sırasında yangın çıktı: 40 kişi öldü, 150 kişi yaralandı.
Namaz Vakitleri
İmsak
05:16
Güneş
06:57
Öğlen
13:22
İkindi
16:49
Akşam
19:27
Yatsı
20:56
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur